Magyarországi Tanodahálózat Egyesület

Kalán Tanoda Sajószentpéter

3770 Sajószentpéter, Semmelweis u.1/A

kalantanoda@freemail.hu

Hétfő 8:00 - 17:00
Kedd 8:00 - 17:00
Szerda 8:00 - 17:00
Csütörtök 8:00 - 17:00

Rólunk

Kalán Néni Összefogás Egyesület - Kalán Tanoda Sajószentpéter

A Kalán Tanodák 2014 óta működnek  Borsod-Abaúj-Zemplén megyében több telephellyel, Miskolcon és Sajószentpéteren. Miskolc, azon belül a Vasgyár az esélyteremtés gondolatával jött létre és maradt is ez a profil , küldetéstudat az évek során. Sajószentpéteren pedig vidéki helyszínen, egy jóval visszafogottabb, hagyományos értékrenddel rendelkező városban innovatív elemként jelenik meg a tanodánk.  A vasgyárban , komplex zenei tehetségfejlesztéssel próbálunk esélyt teremteni azoknak a hátrányos helyzetű gyerekeknek, akik szegregációból érkezve, sodródva a napi problémákkal, kilátástalannak látják a mindennapi életüket. 

Küldetésünk:
A kultúra, a humanizmus, az etika, a barátság, a szeretet, a becsület, a megbízhatóság,mint érték beépítése a fiatalság köztudatába, emberek közötti kapcsolatokba.

Tanodánkba 30 fő tanuló jár rendszeresen, akiknek mindennapos étkezést biztosítunk.  5 fő szakember, akik sokféle és különböző műveltségterületet lefedő képzettséggel rendelkeznek, ezáltal is színesítik a tanodák mindennapi életét.

Az elmúlt évek során megtapasztaltuk, hogy szükség van a tanodai szolgáltatásunkra Sajószentpéteren is. A város  három szegregátummal is rendelkezik és a 12 ezer fős településen egyedüli tanoda szolgáltatóként csak a Kalán Tanoda működik. Célunk továbbra is jelen lenni Sajószentpéter város közösségi életében, munkánkkal a családok helyzetének javítása, gyermekeinek az esélyegyenlőség biztosítása. Esélynövelő szerepünk, szolgáltatásunk és a személyes gondoskodást nyújtó feladatok prioritásként jelenik meg a tanodai munkánkban. Célunk a személyiségfejlődés komplexitását szem előtt tartva, a társadalmi perifériára szorult családok és a gyermekek támogatása, segítése, fejlesztése. Az iskolai oktatás kiegészítésén és segítésén túl, továbbra is a szociális kompetenciák fejlesztése, az életpálya segítése, kultúraközvetítéssel és közösségépítéssel határolva. Feladatunk a tanodában és a tanodán kívül az integráció megvalósítása, a társadalmi környezet érzékenyítése, a tolerancia és az empátia növelése.  A településen működésünk  példaként szolgál a társadalomnak, hogy egy kis településen is van kiút, lehet esélye egy mélyszegénységből jött gyermeknek.

Tanodai jó gyakorlatunk alappillére: digitális kompetencia fejlesztés, élménypedagógia, egyéni bánásmód